Menu
Poe kohta
Abi
Kasulikud lingid
Menu
Poe kohta
Abi
Kasulikud lingid
Täname ostu eest! Soovime, et saaksid oma ostu nautida nii kaua, kui võimalik! Meil on hea meel, et Sinu moevalikuks on MODIVO! Siit alt leiad infot kasutamise ja hoolduse kohta. Vii end kurssi, et ostetud asja võimalikult kaua nautida!
Rõivad
Riiete hea välimuse säilitamiseks on hädavajalik hooldussoovitusi järgida. Need on riiete etikettidel alati olemas. Enne hoolduse alustamist tasub alati nendel etikettidel oleva infoga põhjalikult tutvuda. Info on seal esitatud piktogrammide kujul.
Edukas ja turvaline riiete hooldus.
Pane tähele, et temperatuur oleks sobiv
Riiete pesemiseks kasuta õigeid detergente.
Pea meeles: erinevad riided nõuavad erilist pesemist.
Kuivatamine, triikimine ja hoiustamine
Jalatsite kasutamise põhimõtted
1. Jalatsite jalga panekul ja jalast võtmisel seo paelad lahti. Tänu sellele lihtsale tegevusele säilib jalatsipealse ning kingarantide kõvadus, elemendid ei pehmene ja mõlgid ei teki.
2. Jalatsi vormi hoidmiseks kasuta jalatsite jalga panemiseks kingalusikat, mis on sinu tellimusega kaasas.
3.Väldi jalatsite märjaks saamist ja läbihigistamist. Isegi korralikult impregneeritud jalatsid võivad vihma või lume käes märjaks saada, sellega kõige paremini tulevad selliste ilmaoludega toime Waterproof sildiga ära märgistatud jalatsid. Vajadusel kuivata jalatseid toatemperatuuril, soojaallikatest eemal. Pea meeles, et müüja ei vastuta kahjustuste eest, kuid need on tingitud välisteguritest juhul, kui jalatsid ei ole mõeldud sellistes ilmaoludes kasutamiseks.
4.Kui oled nahast või voodrita (või värvitud naturaalse voodriga) jalatsid valinud, siis on võimalik ka värvimine. Tegemist on loomuliku ja ajutise protsessiga. Sünteetilise voodriga jalatsites värvimist ei ole.
5. Kulunud kontsaplekkide ja paelte väljavahetamine ning jalatsite välimuse eest hoolitsemine (sisetaldade väljavahetamine) on Sinu vastutus ja ei ole kaebuse aluseks.
6. Kasuta jalatseid vastavalt otstarbele: nt, kodujalatseid kasutame kinnises ja kuivas ruumis ja spordijalatseid - selleks ettenähtud pindadel.
7. Nahast, erinevatest materjalidest või nahaga kaetud kontsad samuti vajavad hooldust, nagu ka jalatsi ülemine osa.
8. Waterproof ja Water Resistant tähistega jalatseid impregneeri regulaarselt, tänu sellele säilivad kasutatud tehnoloogiate veekindlad omadus.
Impregneerid? Hoolitsed? Veendu, et teed seda õigesti!
Jalatsi tehniline seisund sõltub õigest impregneerimisest. Sellega tasub alustada koha pärast ostu sooritamisest. Soovitame uusi jalatseid korralikult impregneerida veel enne kasutamist. Kanda puhtale ja kuivale jalats pinnale ühtlane kiht impregneerimisvahendit (loomulikult impregneerimisvahend peab antud nahale või materjalile vastama). Impregneeri jalatseid aeg-ajalt ja pärast igat niiskepuhastust. Väldi jalatsite poleerimist, kui nad on veel märjad, väldi samuti liigset pihustamist.
Pea jooksul, et aja jooksul impregneerimisvahendi mõju kipub vähenema. Põhjuseks on kas mehaaniline kulumine või ilmastik. See on loomulik ja jalatsite kvaliteet halveneb olenemata esialgsest kvaliteedist. Vaatamata sellele tasub kõige kvaliteetsemaid õigeid õlisid ja rasvu sisaldavaid hooldusvahendeid kasutada, mis saaksid koos vastavate värvainetega jalatseid värskendada. Hooldusviis ja -vahendid sõltuvad jalatsite materjalist.
Nahk - tõhus hooldus
Naha ja ka teiste looduslike materjalide värv ja struktuur kogu pinnal võib erineda, see on tingitud looduslikust erisugusest.
KUNSTNAHAST PEALISPIND
Puhasta veega niisutatud käsna või lapiga. Lase puhastatud tootel toatemperatuuril kuivada. Järgmiselt kanda antud materjalile mõeldud pasta või kreem ning aja laiali. Peale kuivamist poleeri ära pehme lapiga. Ole ettevaatlik läikivate kreemidega, kuna need võivad pealispinna materjali kahjustada.
NUBUKIST VÕI VELUURIST PEALISPIND
Puhasta spetsiaalse kummist või segaharjastega harjaga. Värvi värskendamiseks kanda jalatsitele spetsiaalne aerosool aine ja selleks, et sügis-talvised jalatsid veekindlaks teha, kasuta aerosool impregneerimisvahendit. Ära pastasid ega kreeme kasuta, kuna rasvaplekki ei saa eemaldada.
CRAZY HORSE TÜÜBI NAHAST PEALISPIND (tüüp: pull-up crazy horse)
Puhasta määrdumist niiske käsna või lapiga. Lase puhastatud tootel toatemperatuuril kuivada ja siis kanda aerosool määrdeaine.
LAKITUD JA NAHA DERIVAATIDEST PEALISPIND
Puhasta veega niisutatud käsna või lapiga ja lase puhastatud tootel toatemperatuuril kuivada. Peale kuivamist kasuta sünteetilistele nahkadele mõeldud värvitu kreemi või aerosool vahendit.
TEKSTIILMATERJALIDEST PEALISPIND
Puhasta lahja pesuaine lahusega niisutatud käsnaga (kasuta spetsiaalselt selleks mõeldud pesuaineid).
VEEKINDLAD JALATSID
Värskenda veekindla membraaniga jalatseid niiske lapiga. Hästi kuivale või veelgi parem soojendatud pinnale kanda aerosool säilitusaine. Kui jalatsid on veekindlad ja valmistatud spetsiaalselt impregneeritud nahast, siis kasuta sellele nahale mõeldud vaha või aerosool impregneerimisvahendit. Pealmine kiht võib värvi natuke muuta, kuid see pole puudus.
NAHAST TALD
Puhasta veega niisutatud käsnaga ja lase puhastatud tallal toatemperatuuril kuivada. Peale kuivamist kanda talla ja kontsa servadele värvitu kreem. Oota hetk ja siis poleeri ära. Väldi talla märjakssaamist, kuna see võib põhjustada talla kihistumist. Kui on tallad on aga liiga märjaks saanud, lase neil toatemperatuuril kuivada.
TERMOPLASTILISEST KAUTŠUKIST TALD NAHAST ELEMENTIDEGA
Puhata niiske lapiga. Ole eriti ettevaatlik, et vältida talla märjakssaamist, kuna see võib põhjustada talla kihistumist. Kui on tallad on aga liiga märjaks saanud, lase neil toatemperatuuril kuivada.
Ära pese käe- ja seljakotte ja väldi nende ülekoormamist.
1. Kasuta käe- ja seljakotte kooskõlas nende otstarbega. Ära unusta korralikust ja regulaarsest hooldusest.
2. Väldi ülekoormamist ja materjali pingutamist, kuna see võib põhjustada tundlike elementide (rihmad, pandlad, sangad) kahjustamise.
3. Käe- või seljakoti esteetilise välimuse säilimiseks väldi pikaajalist hõõrdumist ja pane teravatele ja karedatele esemetele tähele, et nad katkihõõrumist või muud mehaanilist kahjustust ei põhjustaks. .
4. Hoolduses arvesta nende toodete materjaliga. Masinpesus või mehhaaniline puhastamine hävitab tooted ja on kaebuse rahuldamata jätmise aluseks.
Korralik hooldamine on vajalik selleks, et juveelitooted säilitaksid oma väärtust ja ajatu ilu.
1. Juveelitooted nõuavad regulaarset puhastamist. Olenevalt kasutusviisist need tuleb aeg ajalt spetsiaalse harjaga puhastada või professionaalseid puhastusteenuseid.
2. Juveelitooted tuleb hoida nt ehtekarpides või pehmetes kotikestes, et kaitsta need kahjustuste, tolmuseks saamise ja värvimuutuse eest.
3. Delikaatsed tooted (peenikesed ketid, ažuur, “puhutud” ehted) ei tohi painutada, venitada, liiga tihti keerutada või mõjule allutada, kuna see võib põhjustada deformeerimist, purunemist, murdumist või muud püsivat kahjustust
4. Juveelitooteid tuleb keemia eest kaitsta. Paljud detergendid ja kosmeetikavahendid, nt lakid, deodorandid või parfüümid, võivad põhjustada juuvelitoodete või naha värvi muutmist kohas, kus juveelitooted nahaga kokku puutuvad.
5. Keemiliste reagentide suhtes on eriti tundlikud looduslikud materjalid (st puit, nahk, pärlid, korallid, merevaik). Tasub meeles pidada ka seda, et juveelitoodete valmistamiseks tihti kasutatakse sulameid, mitte maake. Sulamid astuvad reaktsiooni erinevate ainetega, mis võib põhjustada värvimuutusi. Liigne veega kokkupuutumine samuti saab juveelitooteid kahjustada. Vee suhtes eriti tundlikud on liimitud ja looduslikud elemendid. Kosmeetikatooteid tasub kasutada enne juveelitoodete kandmist.
6. Juveelitooteid kaunistavad kivikesed on eriti tundlikud väljakukkumise, lõhenemise ning mõranemise suhtes. Sellega majapidamistööde tegemise, magamise ja treenimise ajal ei ole hea juveelitooteid kanda.
JUVEELITOODETEGA SEOTUD KAEBUSTE ESITAMINE
Kaebused jäävad rahuldamata juhul, kui: tegemist on mehaanilise kahjustusega (nt deformeerimine, purunemine, murdumine, kriimustus jne); toote kasutamine ei olnud kooskõlas selle otstarbega või juhistega; kahjustus on tekkinud ebakorrektse hoolduse tagajärjel; kasutuse käigus on muutunud naha/rihma/paela/kautšukist valmistatud elementide värv ja selline värvi muutmine on loomulik.